כל הדברים שכדי לדעת על מכירת רכב לפירוק

היום הגעתי לאוניברסיטת חיפה והמרצה שלי הסביר לי שבמידה ויש לכם רכב ישן אני ממליץ לכם בחום להביא את הרכב למקום המתמחה במכירת רכב לפירוק, במקומות אלו תוכלו להפטר מהרכב הישן שלכם ולקבל עליו כ-3000 שקלים! דבר זה מאד מומלץ לאנשים עם רכב שדורש מהם להגיע לעיתים דחופות למוסך. בעקבות כך כתבתי את המאמר הבא המסביר על מכירת רכב לפירוק ולגרטיה:

מכירת רכב לפירוק ולגריטה

כל רכב, יהא מיוחד וחזק ככל שיהיה, מתבלה ומתישן עם השנים. בשנים הראשונות של השימוש ברכב, הרכב עדיין חזק, וחדש ויעיל. אולם ככל שחולפות השנים, מתרבים התיקונים הנדרשים לרכב, תקלות נעשות נפוצות יותר ויותר והרכב הופך למשתלם פחות ופחות. אנשים רבים מגלים כעבור שנים, כי שוב לא משתלם להם להחזיק את הרכב הישן. צורך גובר בדלק, תקלות חוזרות ונשנות וחיוב בטסטים פעמיים בשנה לרכבים ישנים, הופכים כולם את החזקת הרכב לעניין יקר ביותר. במקרים אלה, ברוב המקרים, אין אפילו אפשרות למכור את הרכב לקונה אחר – משום שלא יימצא מי שירצה לרכוש רכב ישן שהחזקתו אינה משתלמת. הפתרון לרכבים אלה הוא מכירה שלהם לגריטה. למעשה, מוכרים את הרכב למגרשי פירוק רכבים, בהם מפרקים את הרכב לחלקיו, משתמשים בחלקים הטובים כחלקי חילוף ואת החלקים האחרים מעבירים לגריטה – מעיכה ומחזור של הברזל שהרכב מכיל. ישנם סוחרי רכב רבים אשר עוסקים במיוחד בתחום זה של רכישת רכבים ישנים המיועדים לגריטה.

מחיר רכב לגריטה

כאשר מוכרים רכב לגריטה, המחיר שמקבלים עליו, כפי שניתן להבין, נמוך בהרבה מן השווי של הרכב כרכב. כל עוד ניתן לנסוע ברכב באופן תקין ומשתלם, ניתן למכור אותו בשלמותו לקונה מתאים במחיר מחירון, אולם ברגע שהרכב אינו תקין או אינו משתלם לשימוש, הרי שאין אפשרות להשתמש בו, ולכן גם אין אפשרות למכור אותו כמות שהוא, ולכן מחירו צונח בהתאם. עם זאת, מחיר רכב לגריטה עשוי להיות גבוה באופן מפתיע יחסית לגרוטה שהרכב הפך להיות. באופן כללי, מחיר רכב לגריטה הוא כ-10% ממחיר המחירון של הרכב. מחיר זה משתנה מעט מרכב לרכב, בהתאם לאיכות הרכב, למידת התקינות שלו ומספר החלקים התקינים שבו, וכן בהתאם לקונה. בדרך כלל ניתן לקבל על רכב לגריטה מחיר שנע בין 1000 ₪ ל-3000 ₪.

יתרונות של מכירת רכב לגריטה

מכירת רכב לגריטה אולי מייאשת מעט, בשל המחיר הנמוך אותו מקבלים עבורה, אולם חשוב לזכור כי כל שקל שמקבלים על הרכב שווה, משום שאין דרך אחרת להרוויח מן הרכב, ואפשר רק להפסיד ממנו. למכירת רכב לגריטה יתרון חשוב נוסף – היא מאפשרת לבעל הרכב להיפטר ממנו באופן מסודר ונוח, וכך ניתן לקבל בחזרה את מקום החנייה שבו נמצאת המכונית חסרת השימוש, מקום שעשוי להיות שימושי עד מאד לרכבים אחרים. מכירת רכב לגריטה נעשית לעיתים גם על ידי חברות ביטוח, במקרים שבהם רכב שאותו ביטחו נפגע בתאונה והגיע למצב של "TOTAL LOSS". במקרים אלה, חברת הביטוח משלמת לבעל הרכב את שוויו, אך מקבלת את הבעלות על הרכב ההרוס. באמצעות מכירת הרכב לגריטה יכולה חברת הביטוח להחזיר לעצמה חלק, ולו קטן, מן הסכום אותו שילמה ללקוח.

אחרי שהבנתם שמכירת רכב לפירוק זה דבר טוב ויעיל, מומלץ לראות את הסרטון הבא על פירוק רכבים בעולם:

יש עוד אתר מעניין מאוד שאשמח להמליץ עליו ששמו פורטל חינוך לכל מי שמעוניין ללמוד על תקשוב באיזור ירושלים! במידה ואתם רוצים ללמוד על תוכנית הלימודים שלהם תוכלי למצוא מידע בקישור הבא.