טיפים להאריך את חיי המצבר

טיפים להארכת חיי המצבר ברכב

בדיקה תקופתית כל כמה חודשים וטיפול נכון מונע שחיקה של המצבר ומאריכה את חיי המצבר במספר פעולות פשוטות ניתן לחסוך קניית מצבר חדש. בידקת מצבר אמורה להיערך כל ששה חודשים לפחות פעם אחת לקראת הקיץ ופעם אחת לקראת החורף בהתאם לכללי נהיגה בטוחה בחורף יש להכין את הרכב לקראת החורף ולדאוג לתקינות הרכב והמצבר. זה לא נעים להיתקע עם מצבר תקול דווקא בחורף הגשום והקר.

בדיקת מצבר אמורה להערך כל ששה חודשים לפחות אם אינכם בטוחים שאתם יכולים לבדוק את המצבר בכוחות עצמכם תוכלו לפנות לחשמלאי רכב על מנת שיעשה זאת עבורכם או אצל נותני שירות של  מצברים לרכב. חשוב לזכור ללבוש כפפות מגן לפני שניגשים לעבודה עם המצבר

קריאה מומלצת: מצבר פריקה עמוקה לקלנועית

קריאה מומלצת: מה כדאי לכם לדעת לפני שקונים מצבר לרכב?

שלב ראשון עלינו לבדוק את הקופסא החיצונית של המצבר יש לבדוק שאין סדקים במכסה ובקופסא עצמה של המצבר שנית עלינו לבדוק את החיבורים אם יש עליהם קורוזיה במידה ויש קורוזיה על החיבורים ניתן לשפוך מים חמים בלבד עלמנת להסיר את הקורוזיה הצטברות של קורוזיה על חיבורי המצבר אינה בריאה לתקינות המצבר. עוד דבר שעלינו לבדוק בחיבורים האם הם מהודקים או רופפים במידה ורופפים יש לחזק את החיבורים חיבור רופף יוצר בעיות מתח במצבר וכן יש לבדוק את הכבלים המתחברים אל המצבר שאינם קרועים או בלויים במידה וכן יש לגשת לחשמלאי רכב על מנת שיחליף את הכבלים על פי הוראות היצרן.

שלב שני יש לבדוק את מפלס הנוזלים הנמצא בתוך המצבר במידה וחסרים נוזלים יש להוסיף מים מזוקקים את תוך המצבר יש לפתוח בזהירות את הפקקים להוסיף על מנת להוסיף מים וכן לבדוק שסגרנו אותם היטב אין להוסיף חומצה בשום פנים ואופן .

שלב שלישי יש לבדוק את הטעינה של המצבר לשם כך תצטרכו מכשיר מדידה של טעינת המצבר בדיקה זו עליכם לעשות אצל חשמלאי הרכב.

במידה ולאחר כל הבדיקות הללו עדיין ישנם סימנים המראים כי המצבר אינו מתפקד כראוי כגון התנעה קשה או אורות חלשים הן בלוח המכוונים והן באורות הדרך זהו סימן שיש להחליף את המצבר.

כאשר ברצוננו להרכוש מצבר חדש עבור הרכב יש לשים לב לכמה פרטים חושבים לפני קניית המצבר בראש ובראשונה יש לשים לב לסוג המצבר ולהתאמתו לסוג הרכב בנוסף יש לבדוק את האחריות הניתנת יחד עם המצבר וכמובן לדאוג למתקין מוסמך שיתקין עבורנו את המצבר.

הנושא הכאוב ביותר במצברים לרכב הוא המחיר מכיון שרוב הנהגים אינם מכונאים מוסמכים ולא עברו הכשרה של מוסכניק מרשים לעצמם נותני השירות של מצברים למכור מצברים במחירים מופרזים הרבה יותר ממה שהם עולים באמת לכן חשוב לבדוק היכן רוכשים מצבר לרכב וממי.

ניתן היום לקנות מצברים לרכב ללא פערי תיווך וולא עמלות מיותרות שמנסים לגזור עלינו המוסכים השונים ואפילו לקבל מצבר עד הבית והתקנה חינם תוכלו לעיין במחירון החלפת  מצבר עד הבית ובנוסף  קבלו המלצות ממי שכבר קנה דרך שירות זה של מצבר לרכב עד הבית וכך תוכלו להנות ממחירים נוחים ומשירות אדיב ומועיל.

 

 

תגובה אחת בנושא “טיפים להאריך את חיי המצבר

כתיבת תגובה