השכרת אוהל אבלים – היתרונות בכל ימות השנה בהזמנת השירות

מנהגי האבלות בשבעה היהודית מחייבים ביקורי ניחומים של אנשים שהכירו את המנוח או משפחתו. זהו מנהג יפה וחשוב שכדאי מאוד לנהל אותו בצורה מכובדת ונוחה יותר למשפחה בימים הקשים שהיא עוברת. לא פעם, בתי משפחות אינם מתאימים לקבלת אורחים רבים בגלל גודלם או מצבם או שהם פשוט אינם בנויים כדי שכולם יוכלו לשבת בצוותא ולנחם עם שאר האנשים. זה יוצר אי נוחות ואי נעימות כאשר אנשים רוצים לשמוע ולהשמיע לקהל הרב הנאסף במקום, ולכן הבית לא מתאים לארח שבעה בסדר גודל כזה אצל רוב האנשים. יש דרכים שונות לקבל פני מנחמים בשבעה, כל אחד ומנהגיו, כל משפחה והדרך שלה להתאבל. המעט שאפשר לעשות למענם זה להתכנס בצורה מכובדת שמאפשרת ישיבה מסודרת שמאפשרת שיחה על המנוח ותמיכה ביקיריו ובמקורביו. בדיוק לשם כך נועדה השכרת אוהל אבלים. זוהי המטרה שלשמה מקימים אותו והוא מסייע לכולם, גם למשפחה וגם לאבלים, להביע את תנחומיהם בדרך נכונה יותר.

השכרת אוהלים – הקלה על ניהול השבעה בבית

במקרים רבים, שבעה שמתנהלת בבית מקשה על המשפחה שרוצה לעתים מעט זמן פרטי לעצמה, למרות המנהג להיות מוקף בתמיכה ובמנחמים דווקא בשעה קשה זו. הבית לא תמיד ערוך מבחינה לוגיסטית לקבלת המונים, במיוחד כאשר אין מספיק כיסאות וספסלים, או כאשר אין אפשרות להכניס פנימה כל כך הרבה אנשים. במקרים כאלה, הדחיסות והצפיפות בבית הן כאלה שהופכות את ההתכנסות למשהו שאינו משרת את המטרה שלשמה הגיעו האנשים. האנשים מצטופפים, אינם מוצאים מקום להקדיש מעט זמן למשפחה ולשבת עמה, בדיוק כפי שהייתה הכוונה המקורית, והם מרגישים שלא הצליחו לבטא את התנחומים שלהם ואת ההשתתפות שלהם בצערם כפי שרצו. יש משהו מאוד מכבד ומאוד נעלה כשיושבים ביחד במתחם מסודר. השכרת אוהל אבלים למטרה זו מאפשרת לכולם להיות יחד ולראות אחד את השני, לארח את כל מי שהגיע בצורה מרווחת, לשבת ולדבר בצורה מכובדת מבלי לצעוק, להבטיח שתצליחו להגיע לבני המשפחה ולנחם אותם בנכוחות לא מהירה ונחפזת מדי בגלל תנאי המקום.

השכרת אוהל אבלים לכל ימות השנה

אוהל לאבלים

מטבע הדברים, אוהל אבלים יכול להיות נוח גם בעונת הקיץ וגם בחורף, משום שתמיד אפשר להתאים לו אבזור וציוד. יחד עם אוהל אבלים משכירים בדרך כלל גם ציוד נלווה כמו כיסאות ושולחנות, או ספסלים, מיחם ופלטה, או אפילו מאווררים וגופי חימום המותאמים לגודל האוהל והדגם. המשפחה יכולה לשבת באוהל האבלים בנוחות, האנשים מגיעים אליה ואינם מצטופפים מדי, כך שהם יכולים לשוחח ולמסור את כל מה שרצו למסור. והחשוב מכל – גם משפחות לא דתיות מוצאות הרבה נחמה בתפילות הנערכות בקבוצה משותפת במקום, כמחווה וכחסד אחרון לעילוי נשמת המנוח. השכרת אוהל אבלים מאפשרת לכם לתת להם מקום מכובד לעשות זאת, ואף לשאת דרשות אצל מי שמבקש זאת וזה חלק ממנהגי האבלות שלו. מחירי האוהלים נעים בין 1,150 ש' לאוהל קטן ובסיסי ועד אוהל ל-100 איש במחיר 2,000 ש'. יש גם אוהלים קטנים יותר במחירים של בין 500 ל-1,000 ש' למספר מצומצם יותר.