מומחה לשיש שעזר לי מאוד! גם אתם יכולים

הרבה זמן כבר לא יצא לי לכתוב פוסטים, במיוחד אחרי החודשים האחרונים שהיו ממש עמוסים, עם כל הבלאגן שבמדינה, מחאת המילקי , או כל הנושאים השונים הסובבים את הממשלה ופירוקה ואיך שלא לקחת בחשבון את הבחירות הקרובות שיערכו במארס 2015… אז הנה אני פה לכתוב פוסט לגבי ליטוש המרצפות מסוג טרצו שעשיתי בבית וגם הרבה דברים חשובים שלמדתי בעזרת מומחה ליטוש שיש אמיתי!

לפני שאתם קוראים למי שלא יודע במה מדובר אפשר לצפות מספר דקות בסרטון הבא של Terrazzo Installation להבין מה זה מרצפות טרצו:

חידוש מרצפות טרצו על מה ולמה?

מרצפות מסוג טרצו הינן המרצפות הוותיקות ביותר בישראל. עוד לפני שחשבו על מרצפות השיש, או הבטון, מרצפות אלו היו הנפוצות ביותר בריצוף הבתים הפרטיים או בתי העסק. מרצפות הטרצו מתאפיינות בעמידות גבוהה ללכלוך ואבק וביכולתן להחזיק מעמד לאורך שנים רבות. עם זאת, לעיתים המרצפות נסדקות או מתבלות וקיים צורך לחדש את מראן מבלי שנזדקק לטרוח להחליפן.

ניתן לפעול לחידוש מרצפות טרצו בכמה דרכים:

1. חידוש המרצפות באמצעות פוליש – אפשרות זו הינה קלה יחסית ואף זולה, אך דורשת ריענון אחת לשנה בערך. באמצעות הפוליש מנקים בעדינות את המרצפת מאבק ולכלוך על ידי מכונת פוליש ומחדירים לתוכה חומר הנותן לה ברק וזוהר. ניתן למצוא טיפולים המחדירים למרצפות ווקס (שעווה), או טיפול באמצעות גבישי קריסטל המוחדרים למרצפות. חידוש המרצפות באמצעות גבישי קריסטל ידוע ביכולתו להחזיק מעמד לאורך שנים רבות ולהעניק למרצפת מראה יוקרתי ויפה.

2. ליטוש מרצפות – ליטוש המרצפות בינה פעולה המורכבת מכמה שלבים, ביניהם:
הכנת המרצפת על ידי ניקוי יסודי בין האריחים, בדרך כלל על ידי שאיבתו.
מילוי החריצים בשכבה אוטמת של דבק שיש.

ליטוש המרצפות – על ידי מכונות ליטוש מתקדמות, מורידים כמה שכבות מן המרצפות עד שמראן של כל המרצפות נהיה אחיד ומבריק. ניתן להוריד מספר רב של שכבות כדי להגיע לתוצאה הרצויה.
שלב גימור המרצפת- לאחר סיום שלבי הליטוש, מורחים על המרצפות שכבת הגנה, בדרך כלל השכבה מורכבת מחומר בשם "סילר", שמטרתו לשמור על מראה המרצפת לאורך זמן ולאטום אותה לנוזלים ולמים.
לאחר סיום כל שלבי הליטוש, המרצפת בוהקת ויפה, והמראה המיוחד שלה נשמר לאורך שנים ללא צורך לחדש בשנית.

חידוש מרצפות טרצו עם "מור ליטושים"

במאמר זה הובא מידע רב על חידוש מרצפות טרצו, ואתם וודאי מתלבטים מה יהיה הטיפול הנכון והמתאים ביותר עבורכם. האמת היא, שחידוש מרצפות טרצו הוא אינו עניין של מה בכך וודאי תרצו להבטיח שהטיפול יהיה איכותי ולא תצטרכו לחזור עליו לעיתים קרובות.

חברת מור ליטושים מתמחים בכל סוגי חידוש המרצפות, כגון שיש, אבן, עץ ובטון ואף מרצפות טרצו ונשמח לייעץ לכם לגבי טיפול הולם שישביע את רצונכם. אנו מודעים לעובדה שלאנשים שונים יש יכולות כלכליות שונות ומבנה מרצפות שונה, ונשמח להתאים לכם את הטיפול המתאים ביותר עבורכם. חברתנו מחדשת מרצפות טרצו בעזרת ציוד מתקדם ומשוכלל שנועד להבטיח את דיוק ומהירות העבודה. מלאכת חידוש מרצפות טרצו היא אינה מלאכה פשוטה כלל וכלל, ולכן כדאי לתת למקצוענים שמנוסים בכל שלבי העבודה לבצע אותה.

לחברה של מור ממה שהבנתי ממנו יש וותק של כ- 17 שנים, עם מאות לקוחות שישמחו להמליץ וכן גם אני הגעתי דרך לקוח מרוצה. בחירה במור ליטושים היא הבחירה הנכונה לכל מי שרוצה שהמרצפות בביתו ינצצו ויבריקו לאורך שנים.

אחרי שקניתי רכב חדש ועכשיו אני מתמקד בבית שלי ,אני שמח שמור הכניס את התמונה ש המרצפות החדושות שלי לגלריה שלו בכתובת:

http://xn--9dbaidcolb5go.com/picture-gallery/types-of-terrazzo-floors-marble-brown/

אשמח לקבל תגובות על מה שאתם חושבים!

ליטוש מרצות מסוג טרצו בגג